محله ای برای سعادت

دسته: دسته‌بندی نشده

13 اکتبر 2017

بعید می دانم زمانی که ضیاء الدین طباطبایی برای اولین بار به منطقه سعادت آباد رفت و برای فعالیت کشاورزی زمین خرید، فکر را می کرد نزدیک به یک قرن بعد این زمین ها از گران قیمت ترین زمین های پایتخت شوند و ساختمان هایی سر به فلک کشیده، تمامی آن زمین ها را پر کنند. سید ضیاء که نخست وزیر احمد شاه بود، روستایی ساخت که به دلیل سید بودن غالب افرادی که در آنجا زندگی می کردند، سادات آباد نام گرفت و به مرور زمان به سعادت آباد تغییر نام داد. همان سعادت آباد این روزهای تهران که از مناطق مرفه نشین و خوش آب و هوای پایتخت به حساب می آید.

این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و ساخت و ساز آپارتمان ها و برج های متعدد، یکی از پر طرفدار ترین مناطق تهران برای زندگی به حساب می آید. از همین رو خرید و فروش ملک در این منطقه بسیار پر طرفدار است. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم شما را با این منطقه و مزایایش آشنا کنیم که در صورت خرید آپارتمان در سعادت آباد، اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی سعادت آباد

سعادت آباد منطقه ای در شمال غرب تهران است . این منطقه از شمال شرق به اوین و از شمال به کوی فراز منتهی می شود. همچنین اتوبان یادگار امام نیز از شمال این منطقه عبور می کند. شرق سعادت آباد اتوبان چمران و غرب آن بلوار فرحزادی واقع شده اند. همچنین همسایه جنوبی سعادت آباد، شهرک غرب است که از طریق آن به بزرگراه همت می توان دسترسی پیدا کرد.

خیابان های اصلی سعادت آباد

اصلی ترین خیابان این محله، بلوار اصلی سعادت آباد است که در شمال آن اتوبان یادگار امام و جنوب آن بلوار دریا واقع شده اند. از مهمترین شاخصه های این خیابان، میدان کاج است که معروف ترین میدانهای این محله به حساب می آید.

از دیگر بخش های محله سعادت آباد که در منطقه دو تهران واقع شده است، خیابان علامه و خیابان 24 متری در شرق و بلوار فرحزادی و پاکنژاد در غرب بلوار اصلی به صورت موازی با آن قرار گرفته اند.

همچنین بلوار دریا و سرو هر دو بلوار اصلی سعادت آباد را قطع کرده اند. در واقع خط فاصل میان سعادت آباد و شهرک غرب با بلوار دریا مشخص می گردد.

علاوه بر بخش های نام برده شده، بلوار شهرداری، بهزاد، پاکنژاد، پیام، کوی فراز و… از مهمترین بخش های سعادت آباد به حساب می آیند.

دنج ترین و شلوغ ترین خیابان های سعادت آباد

سعادت آباد به دلیل وجود مراکز خرید گوناگون معمولا دارای شلوغی دائمی است. اما چند خیابان در این منطقه قرار دارند که کاملا مسکونی بوده و به دلیل عدم وجود هر گونه مرکز خرید، از آرامشی نسبی برخوردارند. مانند خیابان 24 متری که به دلیل مسکونی بودنش بخشی آرام در محله سعادت آباد به حساب می آید و خیابانی با ویژگی های لازمه زندگی است.

بلوار فرهنگ از جمله بخش هایی است که شرکت های تجاری متعددی در آن واقع شده است. بلوار شهرداری و خیابان علامه شمالی و همچنین علامه جنوبی دارای مراکز خرید مدرن و متعددی است که از نمایندگی برندهای معتبر اروپایی گرفته تا نمایندگی رسمی اتومبیل هایی چون رنو، تویوتا، بی ام دبلیو و… را در خود جای داده و همچنین وجود رستوران ها و کافی شاپ های متعدد در این خیابان ها، این بخش از سعادت آباد را به یکی از معروف ترین های این منطقه بدل کرده است.

همچنین از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنیم وجود هتل اسپیناس پلاس ، شیک ترین و بزرگترین هتل کشور در شمال سعادت آباد است.

دسترسی های محله

سعادت آباد هیچ ممنوعیت ترافیکی ندارد و در تمام ساعات شبانه روز می توان با هر شماره پلاکی به این منطقه دسترسی داشت. نزدیک ترین مترو به این بخش متروی صادقیه بوده که رفت و آمد را به این منطقه راحت کرده است. همچنین میدان صنعت دارای ایستگاه های تاکسی متعددی بوده که به اکثر مناطق تهران تاکسی دارد.

قیمت آپاتمان در سعادت آباد چقدر است؟

بر اساس بررسی های انجام شده در خصوص قیمت هر متر از واحد های مسکونی در منطقه سعادت آباد باید بگوییم فاصله قیمت املاک مختلف گاه به نزدیک بیست میلیون تومان هم می رسد که البته این تفاوت قیمت بستگی دارد به خیابانی که ملک در آن واقع شده است و امکانات خانه دارد. خیابان هایی چون 24 متری، خیابان علامه شمالی، کوی فراز و فرهنگ از بخش هایی در این منطقه هستند که قیمت بالاتری نسبت به سایر بخش ها دارند. اما به طور کل می توان گفت کمترین قیمت اجاره آپارتمان در سعادت آباد گاه تا متری 7 میلیون تومان هم پایین می آید و در برخی موارد تا متری 25 میلیون تومان هم افزایش پیدا می کند.

همچنین برای رهن و اجاره آپارتمان در سعادت آباد نیز باید منتظر اختلاف قیمت نجومی بین آپارتمان ها باشید. اگر به جست و جوی آپارتمان در سعادت آباد باشید متوجه می شوید که گاه آپارتمان های 130 متری با مبلغ 420 میلیون تومان هم برای رهن و در شرایطی دیگر آپارتمانی  120 متری با 180 میلیون رهن کامل برای اجاره گذاشته می شود.

آنچه به طور کلی قابل گفتن است این بوده که خانه های سعادت آباد به هیچ عنوان ارزان نیستند و این منطقه جز مناطق مرفه نشین و گران تهران به حساب می آید.

اگر در جست و جوی خرید آپارتمان و یا رهن کامل آپارتمان در سعادت آباد هستید، پیشنهاد می دهیم تا به سایت ساکنین مراجعه کنید و با بررسی خانه هایی که در این سایت گذاشته شده است، از اخرین قیمت ها و البته ویژگی های آپارتمان ها با خبر شوید و با دیدن تصاویری از داخل خانه، انتخابی راحت تر انجام دهید.

سایت ساکنین بانک اطلاعاتی کامل از آپارتمان ها و خانه های تهران است که اخرین تحولات بازار مسکن را به شما بازگو می کند.

 

نظرات این مطلب قفل شده است.